Nowości:

Przegląd prasy czyli siła manipulacji

Przegląd prasy czyli siła manipulacji

Rano się dowiedziałem, że Robert Lewandowski wybiera się do Hiszpanii, konkretnie do Realu Saragossa. Menedżer zawodnika potwierdził, że było zapytanie ze strony Hiszpanów i propozycja 4 milionów Euro dla obecnego klubu Lewego – Lecha Poznań. Kwota zacna, ale czy realna?
Popatrzmy na to z innej strony. Perspektywa sprzedaży zawodnika za 4 miliony Euro dla KAŻDEGO polskiego klubu jest niezwykle kusząca. To jest już ta kwota, która nieczęsto się pojawia tuż przy nazwie „Polski piłkarz” i „Ekstraklasa”. Nie, chwila. Ona nigdy nie pojawia się przy nazwiskach polskich piłkarzy!
Lech może zatem sporo zyskać, ale jednocześnie dużo stracić. Po pozbyciu się w niezbyt miłych okolicznościach Hernana Rengifo Robert pozostaje tak naprawdę jedynym sprawnym i ogranym napastnikiem Lecha, któremu nie wystarczy trzecie miejsce w lidze.
Ale, ale… nie samym Lewandowskim i Realem człowiek żyje. Transferów ciąg dalszy.
Następnie gazeta.pl obwieściła, że „Stało się!”. A konkretnie to, że Jan Mucha jest w Anglii, czyli na pewno pojechał na testy do któregoś klubu Premiership. Oczywiście! To pewne jak nic. Równie prawdopodobna wersja to taka, że Janek ma w Anglii jakąś rodzinę, więc chwycił za łopatę i pomaga im odśnieżać podjazd do garażu.